Середа, 29.01.2020, 05:31
Вітаю Вас Гість | RSS

САЙТ БЕЇВСЬКОГО НАВЧАЛЬНО - ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ 

Меню сайту
Життя сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

МОВНИЙ ТАБІР

     2016 - рік англійської мови в Україні

    Міністерство освіти і науки України  шукає різні підходи для забезпечення якісного навчання дітей мовам. Одним із таких нестандартних підходів є створення літніх таборів з іноземних мов. Літні табори з іноземних мов покликані спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року. У таборах діти матимуть можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (спортивних змаганнях, театральних виставах тощо). Участь у мовному таборі допоможе дітям розкрити свої таланти та отримати досвід спілкування іноземною мовою. При цьому знання дитини не будуть оцінювати як у школі, і дитина буде сприймати навчання як гру. Сьогодні Міністерство вивчає можливість відкриття мовних таборів у всіх школах країни влітку цього року. Під час реалізації цієї ініціативи МОН розраховує залучити до роботи в таборах волонтерів, носіїв мов за допомогою міжнародних організацій та вчителів за їх бажанням. Відповідно до Наказу МОН №89 від 03.02.2015 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів» найближчим часом  Міністерство розробить методичні рекомендації щодо формату, змісту і діяльності мовних таборів. 

Стратегія розбудови літніх мовних таборів в Україні

Якісне навчання дітей іноземним мовам у контексті європейської інтеграції України та наближення до європейських стандартів є пріоритетом Міністерства освіти і науки України. Вектор удосконалення навчальних програм з різних предметів, у тому числі з іноземних мов, має пріоритетне значення. Одним із нестандартних підходів для забезпечення якісного навчання дітей мовам є створення літніх таборів з іноземних мов. Такі табори покликані спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року. У таборах діти матимуть можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (в ігрових та концертних програмах, театральних виставах тощо). 

20 січня 2015 року в Міністерстві освіти і науки відбулася нарада з представниками міжнародних організацій щодо можливостей створення літніх мовних таборів. На нараду були запрошені представники: Корпусу Миру США в Україні, Посольства Америки США в Україні, Посольства Канади в Україні, Посольства Франції в Україні, Британської Ради в Україні, Гете-Інституту в Україні. Були запрошені також експертні групи: Cambridge English,  «Пірсон»,  «Макміллан Ед'юкейшн» «Експрес Паблішинг» , «Оксфорд Юніверсіті Прес». Під час наради обговорено ініціативу Міністерства освіти та науки щодо популяризації вивчення іноземних мов серед українських школярів та їх мотивацію шляхом трансформації практики учнів після закінчення навчального року в мовні табори. За результатами цієї наради до Міністерства надійшло безліч пропозицій щодо формату організації мовних таборів. Найпопулярнішими ідеями стали створення:  дискусійних розмовних клубів;  театральних студій;  розробок конкретних проектів, які згодом будуть втілені в життя.

12 лютого 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада методистів іноземних мов обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з питань організації мовних таборів. До участі у цьому заході були запрошені представники міжнародних організації, які попередньо висловили побажання долучитися до цієї важливої справи.Під час заходу обговорено питання методичного забезпечення літніх мовних таборів. Зокрема, представники міжнародних організацій запропонували власні розробки програм діяльності літніх таборів з іноземних мов, та безкоштовні тренінги для їх майбутніх викладачів.

Отже літні мовні табори будуть проводитися під час найдовших канікул, коли школярі потребують відпочинку. Саме тому вивчення іноземних мов ні в якому разі не повинно перетворюватися на продовження навчального процесу. Основна мета мовних таборів  зацікавити учнів іноземними мовами та сприяти самостійній підготовці вдома.

Перед  кожним  керівником  який буде долучений до цієї роботи у будь якому випадку постане п’ять коротких запитань. Чому? Хто? Що? Коли і Де? Як? І надзвичайно важливо знати відповіді на ці запитання.

  ЧОМУ?   Це дуже важливе запитання. Чи є зацікавленість у місцевої громади у таких таборах. Чи є достатньо мотивації для створення цих таборів у вашому регіоні. Чому Ви це хочете зробити. Що ви сподіваєтеся досягти?  Хоча словосполучення «літній мовний табір» не є абсолютно новим для нас, оскільки існує велика кількість приватних мовних таборів, які пропонують послуги на всяк смак чи то пак гаманець, для офіційної освіти це кардинально новий крок у напрямку мобільності учня, відкритості нових пріоритетів,  доступності до більш якісного продукту у сфері іноземної мови.  Таким чином, у літніх мовних таборах дитина зможе:

·                                 здобути  необхідні мовні навички;

·                                 непомітно подолати  мовний бар'єр;

·                                 удосконалити свою розмовну мову;

·                                 поєднати  навчання із захоплюючим відпочинком;

·                                 і саме головне отримати мотивацію для подальшого удосконалення англійської мови.

ХТО? Хто є вашою цільовою аудиторією? Хто буде  проводити заняття в таборі? По-перше, учнів потрібно  розподілити  по групах, в залежності від їх віку та рівня знання англійської мови. З урахуванням цього навчання ведеться за різними адаптованими навчальними посібниками. Така система дозволяє дитині відчувати себе комфортно в групі однолітків, які відповідають його рівню. Відповідні навчальні посібники будуть надані нашими партнерами і будуть у вільному доступі на вебсайтах представництв та Міністерства освіти і науки. Наші міжнародні  партнери допоможуть у міру можливого віднайти волонтерів (носіїв мови) для роботи у таборі.На сьогодні це:  “Європейська волонтерська служба ” і ось їх лінк: http://europa-orient.de/ru/programme/evs.html Київська недержавна організація "Альтернатива-В":http://www.alternative-v.com.ua/ або http://www.alternative-v.com.ua/ua/about/ Вони будуть раді обговорити залучення цих носіїв англійської мови в англомовних таборах. 

ЩО?  На чому буде   зосереджена робота  в таборі (розмовна англійська, Спорт / відпочинок, здоровий спосіб життя, довкілля)? Він буде проходити  у    форматі уроків, чи   буде носити більш дискусійних характер?

      Звичайно, що у першу чергу це буде залежати від вікової групи та можливостей учнів. Дуже важливо підібрати для кожної вікової групи відповідний напрямок діяльності.  Ми розуміємо, що за одну зміну діти не зможуть кардинально поліпшити свої академічні та творчі здібності, тому ставимо перед собою іншу мету. Завдання мовного табору - показати дітям інший, відмінний від шкільного стиль викладання, де акцент ставиться на практичну частину і знання, які можна застосувати пізніше і в інших областях. Це дуже відрізняється від звичного багатьом батькам теоретичного підходу до освіти. Саме через таку діяльність діти істотно розширюють свій кругозір і дізнаються багато нового. 

 
«Smile»

31 травня в Беївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів розпочав свою роботу літній мовний табір національно-патріотичного спрямування «Smile». Він об’єднав учнів 7-8 класів, які захоплюються вивченням англійської мови. Ознайомившись з планом роботи табору, діти запропонували свої ідеї дизайну і взялися за створення емблеми й куточка табору. Завдяки творчому мисленню, фантазії, вмінням малювати та навичкам рукоділля створено емблему табору. Зі стіни на учнів сонячно посміхався смайл, під час виготовлення якого поєдналися техніки декоративно – вжиткового мистецтва: квілінг, вишивка, канзаші. У куточку розмістили план роботи табору, гімн та девіз і почали їх вивчати. Веселий настрій дітей та яскраво оздоблений куточок спонукав виглянути із-за хмар сонце, яке посміхнулося до нас з неба.

Тетяна Валюх, вихователь мовного табору.

We are Ukrainians

День українських символів і традицій пройшов у таборі «Smile», який діє в Беївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Відразу після сніданку відбулася дискусія «Державні символи», яку провела з учнями волонтер табору Цюпка Яна Анатоліївна, студентка І\/ курсу Лебединського педагогічного училища ім. А. С. Макаренка. Діти отримали англомовний текст гімну України та урочисто проспівали його. Веселі емоції викликала у дітей конкурсна програма «Ukrainian folk symbols and wisdom», на якій учні змогли використати свої знання англійської мови, розповісти про рідний край, проявити хист перекладачів. Найвеселішим був танцювальний конкурс, де учні представили запальний український гопак. По закінченню конкурсної програми відбулася фото сесія «We are Ukrainians», де учні фотографувалися з елементами української символіки. Після смачного обіду діти зібралися в майстерні рукоділля. Вони виготовляли гілочку калини з квілінгу для картини «Ukrainian is European country», яка буде представлена на фінальному заході табору.

Тетяна Валюх, вихователь мовного табору

Музика єднає

«Музика єднає!» Під таким гаслом пройшов фестиваль англійської пісні, який відбувся у Липоводолинській спеціалізованій школі. Його організовано відповідно до плану роботи, який розроблено у зв’язку з проголошенням 2016 року – роком англійської мови в Україні. Фестиваль відкрила вітальним словом начальник відділу освіти Липоводолинської РДА Любов Миколаївна Дмитрушко, яка привітала усіх дітей із святом пісні, наголосила на тому, що вивчення англійської мови прискорює євро інтеграційні процеси в Україні. Учениці нашого табору Каріна Гелеверя та Вікторія Мартиновська представили глядацькій аудиторії пісню «Magic and wonderful world», яка мала великий успіх. Наші учні створили групу підтримки вокальному дуету. Вони виголосили «Camp «Smile» is the best». Фестиваль англійської пісні надав широкі можливості для спілкування школярів. Ми змогли познайомитися з ровесниками, які представляють мовні табори інших шкіл

The Day of our Hobbies

День захоплень відбувся в літньому мовному таборі «Smile». Відразу після ранкової зарядки та сніданку всі учні зібралися для бесіди «Our hobbies». Кожен розповів англійською мовою про свої захоплення. Дівчата демонстрували вишиті серветки та творчі роботи з круп. Хлопці презентували власні вироби, виготовлені в техніці орігамі. Шахісти показали майстер клас, зігравши в гру з товаришами. Багато вражень ми почули від любителів риболовлі, які намагалися сформувати речення, використавши вищий та найвищий ступені порівняння прикметників для того, щоб розповісти, хто зловив найбільшу рибину. Гамірна учнівська громада зібралася на шкільному порозі. Розпочалася гра «Seckers of treasures» («Шукачі скарбів»). Довелося згадати чимало слів , а часом скористатися й словником, щоб правильно прочитати й перекласти записки, залишені в потаємних місцях. Кожна паперова інструкція збирала до гурту круг себе гравців , які намагалися правильно розтлумачити інформацію про подальший маршрут шукачів. Діставшись до кінцевого пункту, діти відшукали солодкий скарб. Після смачного обіду усіх учнів об’єднало спільне захоплення – футбол, який є улюбленою грою школярів.

Тетяна Валюх, вихователь мовного табору.

The Day of native village of Beyevo

«День рідного села» пройшов у мовному таборі «Smile». Зранку відбулася презентація твору учениці 7 класу Каріни Гелевері, який був представлений на Всеукраїнському конкурсі MM Publication «My Motherland» й отримав відзнаку. Після цього учні вирушили в англомовну екскурсію визначними місцями села. Кожен спробував англійською мовою розповісти про красу природи нашого краю, пам’ятки й споруди Беєва. Діти фотографували краєвиди й збирали матеріал для створення буклета «Welcome to our village of Beyevo». Він стане своєрідною візитною карткою нашого села й інформаційною сторінкою для туристів. Після поживного й смачного обіду діти продовжили роботу над створенням картини «Україна – європейська держава» з квілінгу.

Тетяна Валюх, вихователь мовного табору.

The Day of Ukrainian dishes

День українських страв пройшов 7 червня у мовному таборі «Smile», який діє у Беївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Після ранкової зарядки та сніданку учні зібралися для бесіди «Хліб та картопля – головні продукти української кухні ». Дітям була запропонована англомовна вікторина, яка спонукала їх згадати про традиції української кухні. Потім відбулося «Party of Ukrainian housewives» (Свято українських господинь), на якому дівчата – господині перебирали крупи рису й гречки, використали свій творчий потенціал під час приготування українських бутербродів із салом у вигляді смайлів. Минуло кілька хвилин і з тарілок дивилися веселі їстівні смайлики, які є символом нашого мовного табору. Під час проведення конкурсу «Гостинність» дівчата запрошували уявних гостей з Європи з хлібом на рушнику, добираючи найпривітніші англійські слова. Для хлопців, які представляли глядацьку аудиторію, були запропоновані конкурси загадок та рекламних промов, які допомогли б продати фрукти. Додало клопотів вболівальникам завдання «Вгадай, що у горщику». Багато різних запитань було поставлено англійською мовою, поки переможець зміг скуштувати смачних суниць. А головною стравою дня була печена картопля з салом. Прийшовши до лісу, хлопці розклали вогнище, а дівчата приготували для запікання картоплю й сало. Приготування страви зібрало всіх біля вогню. Смакували печеними ставами усі разом, сипалися веселі жарти і потріскував хмизок у вогні.

 

Тетяна Валюх, вихователь мовного табору.

We Love Ukraine!

“Ми любимо Україну!». Під такою назвою відбувся захід у літньому мовному таборі, який діяв у Беївській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів. Свято відкрили виконанням гімну табору. Пісню «Smile” виконали учениці 7 класу, переможниці вокального районного конкурсу «Співограй» Гелеверя Каріна та Мартиновська Вікторія. Зал підтримав дівчат і заспівав приспів разам з виконавцями. Під час святкового заходу лунали пісні про чарівний світ дитинства, звучали вірші про літо, а також англомовне виконання «Заповіту» Т. Г. Шевченка, який виконала Яна Зацаринна та «Любіть Україну» В.Сосюри, який озвучила Каріна Гелеверя. Після свята відбулася презентація проекту «Our talents and hobbies», під час якого діти розповідали про свої захоплення та улюблені справи. Кульмінацією дня було представлення картини «Ukraine is European country», виготовлену в техніці квілінг, яку діти виготовляли разом, під час роботи табору. До створення спільного шедевру доклали майстерності й умінь усі. Хтось робив калинові грона, хтось виготовляв колоски, інші ж моделювали квіти й зелені листочки. Після смачного обіду діти влаштували дискотеку. Було проведено багато конкурсів під час яких можна було проявити спритність, ерудицію, або почуття гумору, яке притаманне усім українцям. Отож, мовний табір «Smile” завершив свою роботу. Ми всі хочемо подякувати адміністрації школи та спонсорам, які допомогли у проведенні заходів, частували смаколиками й фруктами. Бажаємо усім веселого настрою, доброго здоров’я, теплого літа!

Вхід на сайт
Пошук
ГАРЯЧА ЛІНІЯ
СТОП БУЛІНГ

Copyright beevozoch © 2020
uCoz